ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Twój pies powinien leżeć wygodnie !

Dodano: 13.04.2012 | Odsłon: 1082 |
Ocena:
4.8/5 (5 Głosów ocen)
Twój pies powinien leżeć wygodnie !
Branża zoologiczna z dnia na dzień powiększa swoją ofertę o nowe propozycje legowisk dla psów. Sprawdź co obecnie jest na topie !

Posłania dla piesków to akcesoria które z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli nie tylko małych pupili ale i tych o wadze dochodzącej do kilkunastu kilogramów. Wzmożony popyt na legowiska dla psów zauważyć można zawsze na przełomie jesienno-zimowym. Wówczas właściciele zwierząt wymieniają posłania swoim pupilom na te nieco cieplejsze, które izolują psa przed kontaktem z chłodnym podłożem. Doskonale sprzedają się wówczas różnego rodzaju posłania wykończone miękkim i delikatnym w dotyku futerkiem lub ciepłym polarem. Z roku na rok staje się również ważny ich design. Klienci bowiem oprócz dobrych materiałów zwracają coraz częściej na dobrą kolorystyką oraz odpowiedni kształt legowiska.

Legowisko dopasowane do rasy psa

Obecnie można zauważyć tendencję klientów do wyszukiwania legowisk odpowiednio dopasowanych do gabarytów oraz indywidualnych cech charaktery psa. Dla przykładu właściciel małej suni rasy yorkshire terrier szuka małego, miękkiego posłania najlepiej uszytego z delikatnego futerka w kolorze czerwonym lub różowym. Właściciele yorków najczęściej kupują dla swoich pociech legowiska typu domek lub budka które to zapewniają małym psom indywidualną przestrzeń oraz dają poczucie bezpieczeństwa. Inaczej zachowa się hodowca psów rasy owczarek niemiecki który dla swojego czworonoga z pewnością wolałby zakupić posłanie typu ponton lub materac.  Za tym wyborem przemawia prostota oraz funkcjonalność – są to bowiem legowiska zaprojektowane dla psów o dużych gabarytach. Taki materac dla psa posiada najczęściej w środku gruby wkład z owaty lub gąbki tapicerskiej który doskonale izoluje dużego psa przed zimnem jakie może panować przy kontakcie z podłożem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego legowiska

Na pewno szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na ładny wygląd posłania, bowiem starannie dobrane przez producenta materiały dają nam gwarancję wysokiej jakości legowiska a tym samym długiego użytkowania przez naszego psa. Do produkcji legowiska najczęściej powinna być użyta bawełna bowiem tylko i wyłącznie dzięki jej użyciu skóra naszego pupila będzie normalnie oddychać. Pod żadnym pozorem nie należy kupować legowiska wykończonego poliestrem bowiem mimo zalety jego łatwego czyszczenia nasz pies najzwyczajniej będzie się w nim pocił a co za tym idzie (szczególnie w lecie) w legowisku zaczną bardzo szybko rozwijać się różnego rodzaju bakterie oraz grzyby co w dalszym okresie będzie skutkować niemiłym zapachem w całym mieszkaniu.  Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu legowiska to fakt czy jest możliwe jego pranie w pralce. Dobre posłanie w trakcie eksportacji oraz kilkakrotnego prania nie powinno zmniejszać swojej objętości – powinno zachowywać swoje pierwotne kształty. Dobre legowisko dla psa zawsze uszyte jest z dobrych materiałów.

Mnogość produktów - zmora kupującego

Wbrew pozorom wybór legowiska dla yorka czy owczarka niemieckiego nie jest wcale taki prosty. Mimo szerokiej gamy produktów jakie obecnie oferuje nam rynek zoologiczny zawsze spotkamy się z dużym kłopotem jaki sprawią nam rozmiary legowisk.  Większość producentów bowiem nie stosuje standaryzowanych rozmiarów legowisk nazywając swoje posłania wielkościami S,M,L,Xl a niektórzy nawet oznaczają je cyframi: 1,2,3,4,5... wprowadzając ogromny zamęt.

Komentarze
1

agnieszka nikas
~agnieszka nikas @dodał: 15.04.2012 : 13:55
Ładny kolor tego legowiska ze zdjęcia. Ciekawe czy w Polsce gdzieś można takie kupić ?