ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Psy w podróży

Dodano: 27.04.2012 | Odsłon: 931 |
Ocena:
4.6/5 (5 Głosów ocen)
Psy w podróży
Z roku na rok polepsza się sytuacja naszych psów jeżeli chodzi o ich transport.  Coraz częściej ośrodki wypoczynkowe oraz hotele hotele udostępniają swoje lokale jako miejsca przyjazne psom. Również wśród producentand

Z roku na rok polepsza się sytuacja naszych psów jeżeli chodzi o ich transport.  Coraz częściej ośrodki wypoczynkowe oraz hotele hotele udostępniają swoje lokale jako miejsca przyjazne psom. Również wśród producentów różnego rodzaju akcesoriów dla psów zauważyć można lekki nacisk na produkcję toreb oraz transportówek dla psów. A to wszystko po to aby nasz pupil mógł spędzić z nami upragniony urlop.

Jak wynika ze statystyk amerykańskiej firmy  Travel Industry Association ponad 28 milionów amerykanów zabiera w podróż swojego czworonożnego przyjaciela. Jest to ogromna ilość osób którym warto ułatwić wypoczynek. Dzięki udostępnieniu w hotelu specjalnej przestrzeni dla psów jego właściciel może liczyć w zamian za znacznie wyższe zyski niż w przypadku gdyby zabronił nam trzymać w nim psa. Każdy właściciel czworonoga przecież z chęcią dopłaci parę złotych za to aby jego pupil mógł swobodnie spacerować po hotelu. Co mądrzejsi właściciele nadmorskich kurortów proponują również psom różnego rodzaju dodatkowe atrakcje. Między innymi są to salony pielęgnacji oraz masażu które z miesiąca na miesiąc stają się coraz to bardziej oblegane przez psy. 

Aby dostarczyć naszego ulubieńca na wymarzone wakacje musimy zadbać o jego bezpieczny transport. Do tego celu doskonale nadają się różnego rodzaju transportery. Najczęściej kupowane są lekkie, plastikowe budki wyposażone w karmidła i poidła jakie są niezbędne aby nasz pies mógł komfortowo podróżować. W ową transportówkę polecamy zakupić o wiele wcześniej niż planujemy wyjazd bowiem nasz pies powinien się do niej powoli przyzwyczajać – zbyt szybka próba umieszczenia pupila w transportówce może skończyć się wielką traumą dla psa. Proszę pamiętać że bez transportówki nie będziemy mogli przewieźć naszego psa samolotem. Ostre przepisy stanowczo zabraniają przelotu z psem – nawet wtedy gdy jest on niewielkich rozmiarów i możemy bo trzymać na kolanach. Niektóre linie lotnicze żądają czasem specjalnych transporterów z atestem, dlatego przed wylotem upewnijmy się czy nasz świeżo zakupiony produkt spełnia wymagania danej linii lotniczej.

Sam wypoczynek z psem to nie wszystko! Na czym mogą zarobić jeszcze producenci akcesoriów ? Otóż wielu z właścicieli małych psów na tyle nie ma ochoty rozstawać się ze swoimi pociechami że zabiera je nawet na zakupu do supermarketu. Fakt ten wykorzystali producenci tworząc bardzo bogate linie specjalnych toreb transportowych. Owe torby dla psów swoim wyglądem w niczym nie odbiegają od tych które na co dzień noszą kobiety. Są równie eleganckie i stylowe a co najważniejsze pomagają w transporcie psa na niewielkie odległości. Torba dla psa najczęściej wykonywana jest z lekkich tkanin, opatrzone od wewnątrz lekką gąbką tapicerską która tłumi zgiełk miasta jaki może dochodzić do psa sprawiając mu zaciszne miejsce do słodkiej drzemki.

Komentarze
0