ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Psia sierść – szczotki i grzebienie

Dodano: 12.05.2012 | Odsłon: 953 |
Ocena:
5.0/5 (3 Głosów ocen)
Psia sierść – szczotki i grzebienie
Psy tak samo jak i ludzie potrzebują nieustannej pielęgnacji okrywy włosowej. Zobacz jakie szczotki i grzebienie warto kupić dla psa.

Większość psów zmienia swoją okrywę włosa średnio dwa razy w roku. Proces ten odbywa się najczęściej wiosną oraz jesienią i to właśnie w tych porach szczotki i grzebienie okazują się bardzo poszukiwanymi akcesoriami przez właścicieli psów.
Regularne rozczesywanie włosa psu ma na celu usunięcie martwej sierści oraz podszerstka który w przypadku psa domowego gromadzi się na podłodze oraz wszystkich elementach naszego mieszkania które znajdują się do wysokości metra nad podłogą.  Ponad tym częste wyczesywanie sierści zapobiega jej kołtunieniu szczególnie w przypadku psów długowłosych. Do tego celu właściciele czworonogów najczęściej wykorzystują różnego rodzaju szczotki, grzebienie oraz zgrzebła. Na rynku dostępne są również specjalistyczne rękawice które pomagają usunąć martwy podszerstek.

Wprawdzie producenci akcesoriów do pielęgnacji psiej sierści z miesiąca na miesiąc zaskakują nas nowymi, innowacyjnymi pomysłami i wzorami jednak nadal istnieje bardzo duża ilość osób które wybierając szczotkę lub zgrzebło dla psa bardziej kieruje się ceną a nie dopasowaniem do rasy swojego pupila. Bardzo często można spotkać się z sytuacją że właściciel yorka kupuje mu szczotkę która przeznaczona jest wyłącznie dla kociej sierści.   Dlatego przed zakupem doradzamy wszystkim aby skonsultowali się ze sprzedawcą sklepu czy zakupiony towar będzie odpowiedni dla naszego psa.

Komentarze
0