ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Pies na wakacjach

Dodano: 02.04.2012 | Odsłon: 1609 |
Ocena:
4.2/5 (6 Głosów ocen)
Pies na wakacjach
Wprawdzie mamy wiosnę, jednak większość z właścicieli psów zaczyna myśleć o długo upragnionym wakacyjnym urlopie. Im wcześniej go zaplanujemy i ustalimy nawet w najdrobniejszych szczegółach, tym większą będziemy mieli pewn

Wprawdzie mamy wiosnę, jednak większość z właścicieli psów zaczyna myśleć o długo upragnionym wakacyjnym urlopie. Im wcześniej go zaplanujemy i ustalimy nawet w najdrobniejszych szczegółach, tym większą będziemy mieli pewność że uda się on w stu procentach szczególnie wtedy gdy zabieramy na niego również naszego psa.

Transportówki dla psów
Przed długo oczekiwaną wyprawą na wakacje powinniśmy zapoznać się kilkoma ważnymi szczegółami odnośnie transportu psa.  Dla przykładu podróżując z pupilem autem powinniśmy tak go umiejscowić w aucie, aby nie stwarzał zagrożenia dla kierującego pojazdem. Najprostszą opcją jest oczywiście podróż samochodem typu combi który już w standardzie posiada specjalną kratkę oddzielającą bagażnik z częścią dla osób podróżujących autem. Jeżeli jednak mamy auto typowo osobowe warto przed dojazdem na wczasy zastanowić się nad zakupem specjalnej kurtyny którą zakłada się pomiędzy fotelami przednimi oraz tylnymi. Cena takiej kurtyny waha się w cenie od 70 do 150 PLN i jest uzależniona przede wszystkim od wielkości oraz materiału z jakiego została uszyta. Kolejnym bezpiecznym rozwiązaniem jest metalowa lub plastikowa klatka transportowa.  Obudowany z każdej strony pojemnik do przewozu psa zazwyczaj wykonany jest z plastiku lub metalu w którym wywiercone zostały specjalne otwory służące do właściwej cyrkulacji świeżego powietrza wewnątrz transportówki. Dla właściciela yorka lub maltańczyka będzie to wydatek w granicach od 100 do 150 PLN natomiast przy psach dużych ras ta kwota znacznie może się powiększyć i sięgnąć kwoty od 400 do 900 PLN.

Bezproblemowa podróż z psem
Jeżeli nasz pupil nie toleruje podróżowania autem, bez problemów możemy zaaplikować mu specjalne środki uspakajające które produkowane są na bazie różnego rodzaju ziół. Można również kupić mu specjalną obrożę która wydziela kojące feromony. Działa ona przez okres około 30 dni i jest zupełnie bezpieczna dla psa.  Pamiętajmy również o systematycznych postojach podczas podróży bowiem nasz pies powinien również tak samo jak i ny rozprostować sobie nogi oraz załatwić wszystkie swoje potrzeby fizjologiczne.  Nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą smyczy, kagańca oraz woreczków do sprzątania psich odchodów bowiem w prawie wszystkich gminach obowiązuje nakaz sprzątania nieczystości po swoim psie.

Komentarze
2

agnieszka nikas
~agnieszka nikas @dodał: 15.04.2012 : 13:56
Dla małych psów pozostają tylko transportówki :) Może to i lepiej bo mata niezbyt ciekawie się prezentuje na tylnych fotelach auta.
makiaka
~makiaka @dodał: 04.04.2012 : 09:37
Ciekawe te maty lecz jak dla mojego yorka za duże. On jednak woli jeździć w małej transportówce przypięty psami.