ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Pielęgnacja jamy ustnej psa

Dodano: 01.06.2012 | Odsłon: 1746 |
Ocena:
3.8/5 (4 Głosów ocen)
Pielęgnacja jamy ustnej psa
Świadomość właścicieli psów odnośnie pielęgnacji jamy ustnej stoi na wysokim poziomie jednak niewielu z nich może poszczycić się obszerną wiedzą na temat środków do pielęgnacji zębów. Tylko u nas dowiecie się jakie kosmetyki należ

Specjalnie dla użytkowników naszego portalu przeprowadziliśmy krótką ankietę przeprowadzoną wśród lekarzy weterynarii z której jasno wynika że dbałość o higienę jamy ustnej naszych psów stoi na bardzo niskim poziomie. Wprawdzie wszyscy właściciele psów są świadomi tego że zdrowe zęby u pupila poprawiają również jego ogólną kondycję jednak nie zawsze dbają o ich wygląd u swojego psa a jeżeli już to robią to po najniższej linii oporu, a przecież na rynku zoologicznym istnieje spora ilość produktów które nawet bez naszego udziału są w stanie pielęgnować jamę ustną psa. Do najlepszych produktów pielęgnujących jamę ustną psa należy zaliczyć linię Dental Care. Seria cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzięki swojemu szerokiemu spektrum działania. Nowe kosmetyki oprócz pielęgnacji jamy ustnej psa polepszają również jego oddech. Dodatkowo produkty Dental Care charakteryzuje ciekawa forma oraz zastosowanie – produkty skierowane są zarówno dla psów małych jak i olbrzymich. Kolejnym projektem do pielęgnacji jamy ustnej jest Dog-A-Dent Mouthspray. Omawiany środek w swoim składzie posiada specjalne substancje czynne które połączone zostały z olejkami eterycznymi których zadaniem jest zniwelowanie płytki nazębnej oraz nieprzyjemnego zapachu z pyska psa. Spray jest godny polecenia nie tylko ze względów na łatwość dozowania ale przede wszystkim na jego wysoką skuteczność. Na kolejnym miejscu plasuje się Dog-A-Dent Gel który w swoim składzie zawiera sporą domieszkę kitu pszczelego który słynie ze swoich antyseptycznych właściwości. Gel nakładamy naszemu psu bezpośrednio na zęby za pomocą specjalnego aplikatora. Następnym produktem podnoszącym jakość jamy ustnej naszego psa jest specjalna pasta w skłąd której wchodzą specjalne enzymy oraz spora dawka fluoru, która usuwa płytkę nazębną oraz wzmacnia szkliwo. Ponadto pasta do zębów posiada w swoim składzie chlorofil oraz ekstrakt roślinny – poprawiający oddech u psa.

Łączenie produktów do higieny jamy ustnej psa

Większość osób która dba o higienę jamy ustnej swojego czworonoga do końca nie jest świadoma tego że kupując produkty różnych marek nieświadomie popełnia błąd. Otóż jak informują nas producenci oraz lekarze weterynarii warto stosować różne formy pielęgnacji oraz je łączyć jednak należy dbać o to aby były to produkty tej samej linii i marki. Argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest oczywiście fakt że owe produkty najlepiej się uzupełniają dając naszemu psu idealną i pełną ochronę przed różnego rodzaju chorobami jamy ustnej oraz kamieniem nazębnym.

Komentarze
0