ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Odżywki i witaminy dla psów

Dodano: 01.04.2012 | Odsłon: 813 |
Ocena:
3.6/5 (8 Głosów ocen)
Odżywki i witaminy dla psów
Odpowiednie żywienie jest bardzo ważne w normalnym funkcjonowaniu każdego psa ponieważ nawet najmniejsze zaburzenia odbijają się na ich zdrowiu oraz tężyźnie fizycznej. Brak ważnych składników w karmie psa może spowodować og

Odpowiednie żywienie jest bardzo ważne w normalnym funkcjonowaniu każdego psa  ponieważ nawet najmniejsze zaburzenia odbijają się na ich zdrowiu oraz tężyźnie fizycznej. Brak ważnych składników w karmie psa może spowodować ogromne pogorszenie układu odpornościowego co w dalszym okresie skutkuje najczęściej różnymi chorobami. Warto więc zapoznać się z poniższym artykułem i sprawdzić czy Waszemu psu nie brakuje witamin.

Suplementy diety dla psa

Nazwa bardzo szumna jednak tak naprawdę chodzi tutaj o uzupełnienie codziennego pożywiania psa w odpowiednie składniki odżywcze, które nasz pupil nie otrzyma od nas w pokarmie jaki dostaje na co dzień. Suplementami diety są bowiem poszczególne składniki, tabletki, kapsułki oraz płyny po których spożyciu pies uzupełnia swoją dietę. Owe odżywki dostarczają pieskowi  witamin oraz innych substancji odżywczych dzięki którym jego skóra, sierść a nawet budowa kostna znacznie się poprawia.

Czy każdemu psu można aplikować suplementy diety?

Do normalnego funkcjonowania organizmu psa potrzebna jest ogromna ilość mikroskładników, które mogą być dostarczane w znacznym stopniu przez suplementy diety Jednak pod żadnym pozorem nigdy nie powinniśmy sami decydować o tym jakie witaminy powinien dostawać nasz pies. Od oceny i ewentualnych wskazań dawkowania odżywek jest lekarz weterynarii. To on bacznym okiem po szczegółowej analizie ogólnych wyników lekarskich może wskazać z jakich odżywek może korzystać nasz pupil. Suplementy diety należy podawać psu tylko i wyłącznie wówczas, kiedy nie jesteśmy pewni czy karma jest dobrze zbilansowana lub gdy zachodzi taka potrzeba. Odżywki można stosować również u suk w czasie ciąży lub psów podczas rekonwalescencji.

Okres sprzyjający podawaniu psom suplementów

W czasie zimy kiedy to temperatury na zewnątrz spadają kilkanaście stopni poniżej zera nasila się okres przeziębień – również dotyczy to naszych kochanych piesków. To odpowiedni okres aby wzbogacić dietę psa o odpowiednie mikroelementy.  Dzięki temu organizm czworonoga w znacznym stopniu wzmocni się oraz stworzy naturalną barierę przed różnego rodzaju infekcjami.

Do najlepszych suplementów diety psów zaliczyć można:

  • ARTROPHYL – Eurowet Sp. z o.o.
  • SALMOPET – Dog-Mat
  • HERAMIN – Pabemia
  • MULTI VITA DOG – Laupharma Sp. z o.o.

Komentarze
0