ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Obroże przeciwpchelne dla psów

Dodano: 23.03.2012 | Odsłon: 1203 |
Ocena:
3.8/5 (4 Głosów ocen)
Obroże przeciwpchelne dla psów
Początek marca to bardzo dobra pora aby rozglądnąć się za przeciwpchelną obrożą dla psa. W tym okresie bowiem zaczynamy coraz częściej i dłużej przebywać z naszym psem na dworze a jak wiadomo również wiosną do życia zaczynają

Początek marca to bardzo dobra pora aby rozglądnąć się za przeciwpchelną obrożą dla psa. W tym okresie bowiem zaczynamy coraz częściej i dłużej przebywać z naszym psem na dworze a jak wiadomo również wiosną do życia zaczynają się budzić różnego rodzaju insekty, między innymi pchły.

O czym powinniśmy wiedzieć

Sierść naszego pupila niezależnie od tego jak dobrze ją pielęgnujemy i czeszemy jest doskonałym siedliskiem dla pcheł oraz innych insektów. Znajdują one doskonałe miejsce zaraz w okolicach skóry psa, gdzie żywią się jego krwią oraz innymi składnikami. Pasożyty bardzo często podczas posilania się powodują bardzo częste drapanie się psa co jest bardzo uciążliwe dla zwierzęcia. Przez te małe insekty może być pogryziony również właściciel czworonoga, dlatego ochrona psa przed nimi ma ogromne znaczenie.

Zasada działania obroży przeciw pchłom

Każda z obroży, niezależnie od jej wyglądu charakteryzuje się prostym acz bardzo skutecznym działaniem. W każdej z nich zostaje umieszczony specjalny środek chemiczny który automatycznie uwalniany jest podczas noszenia obroży przez psa. Dzięki temu zarówno sierść jak i skóra psa posiada właściwości zabójcze dla pcheł. Okres działania takiej obroży jest bardzo zróżnicowany i zależy w dużym zasastopniu od długości włosa psa oraz liczby pcheł jakie pasożytują na ciele naszego psa. Bardzo ważną informacją dla wszystkich osób mających zamiar zakupić opisywaną obrożę jest fakt, że nie należy jej w żadnym wypadku moczyć w wodzie. Różnego rodzaju zawilgocenia mogą spowodować znaczne osłabienie działania środka chemicznego co w konsekwencji skutkuje coraz słabszą skutecznością w niszczeniu pcheł.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Kupując przeciwpchelną obroża dla psa przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jakość środka aktywnego oraz okres przez jaki w/w może być użytkowana przez psa. Im dłużej nasz pupil może ją na sobie nosić tym dłużej jest chroniony przed pchłami. Bardzo ważną rzeczą jest również fakt aby nie kupować swojej suce w czasie ciąży takiej obroży bowiem niektóre składniki w niwj zawarte mogą źle wpłynąć na poprawne rozwijanie się szczeniąt. Równie ważną rzeczą jest fakt że nie powinniśmy kupować obroży dla psa która jest przeznaczona jako obroża dla kota, bowiem czynny środek znajdujący się w niej ma inny skład oraz proporcje.

Obroże bójcze oraz obroże naturalne

Możemy rozróżnić dwa gatunki obroży przeciwpchelnych. Pierwsza z nich to obroże bójcze czyli takie które zawierają specjalny środek czynny który zabija na sierści oraz skórze psa wszystkie insekty. Drugim gatunkiem są obroże naturalne czyli standardowe, w których to zamiast środka zabijającego pchły znajdują się olejki eteryczne lub specjalne środki zapachowe które mają za zadanie odstraszyć insekty. Większość z nich zapewnia około trzy miesięczną barierę ochronną i mogą być stosowane u suk ciężarnych lub karmiących piersią.

Komentarze
1

ania k
~ania k @dodał: 23.03.2012 : 17:27
Witam Ja kupiłam rok temu taką obrożę i była mało skuteczna. Musiałam prawie codziennie spryskiwać swojego psa środkiem o nazwie Frontline. Po dwóch tygodniach mu zupełnie przeszło ale przez ten okres pchły lądowały również i na moim ubraniu ! to była masakra!