ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Mokra karma dla psów

Dodano: 29.03.2012 | Odsłon: 763 |
Ocena:
3.5/5 (4 Głosów ocen)
Mokra karma dla psów
Podstawowym składnikiem który wzbudza u psa zainteresowanie się karmą jest wbrew pozorom nie jej smak lecz zapach. Psy mają doskonale rozbudowany narząd powonienia i to właśnie dzięki niemu są w stanie stwierdzić czy podana przez nas

Podstawowym składnikiem który wzbudza u psa zainteresowanie się karmą jest wbrew pozorom nie jej smak lecz zapach. Psy mają doskonale rozbudowany narząd powonienia i to właśnie dzięki niemu są w stanie stwierdzić czy podana przez nas w misce karma jest dla nich smakowita bądź też nie. Dlatego też psy zdecydowanie wolą mokre karmy, których aromatyczna woń bardziej im przypada niż tych w suchym wydaniu.

Pies powinien otrzymywać codziennie jako podstawowe posiłki zarówno karmę sucha jak i mokrą. Oczywiście badając obie karmy pod względem składników oraz mikroelementów w niej zawartych które są niezbędne psu do normalnego funkcjonowania ich zawartość jest wręcz identyczna więc pewnie zaraz padnie z ust Państwa pytanie dlaczego psy wolą karmy mokre?
Przede wszystkim mokra karma pokrywa w dużym stopniu zapotrzebowanie psa na płyny. Spora zawartość wody to jedna z podstawowych różnic pomiędzy opisywanymi pokarmami. Dla porównania zawartość wody w mokrej karmie waha się od 70 do 80 procent natomiast w jej suchym odpowiedniku to tylko około 10 procent. Kolejnym ważnym czynnikiem który wpływa na to że powinnyśmy wybrać mokrą karmę to fakt że  karmienie psa suchą karmą prowadzi do zagęszczenia się uryny która ma duży wpływ na osadzanie się kamieni w pęcherzu moczowym psa.
Zaletą mokrych karm jest również fakt że swoim wyglądem oraz konsystencją przypominają swoim wyglądem naturalne mięso. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje aromat mokrej karmy oraz łatwość jej podawania psu. Producenci mokrą karmę serwują najczęściej w puszkach lub saszetkach których koszt wynosi zaledwie kilka złotych. Dzięki tym opakowaniom klienci mają pewność że produkt zawarty w środku jest przede wszystkim świeży i smaczny. Dlatego z roku na rok zauważyć można coraz większy wzrost sprzedaży tych produktów zarówno w hurtowniach zoologicznych jak i sklepach osiedlowych.
Mokra karma oferowana jest psom w wielu smakach. Do głównych zaliczyć można jagnięcinę, wołowinę oraz kurczaka. Producenci karm jednak ciągle prześcigają się w wynajdywaniu nowych składników aby urozmaicić dietę psa w nowe składniki odżywcze.  Przed wyborem karmy jednak warto przestudiować jej skład bowiem czasami możemy poda naszemu pupilowi taką karmę na którą nawet nie będzie chciał spojrzeć.

Komentarze
0