ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Moda i szyk czyli ubranka dla psów

Dodano: 13.05.2012 | Odsłon: 1187 |
Ocena:
4.5/5 (6 Głosów ocen)
Moda i szyk czyli ubranka dla psów
Ochrona psa przed zimnem to fanaberia właściciela czy realna potrzeba ?

Od dawna wśród niektórych osób nie związanych z branżą panuje utarty mit że w ogóle nigdy, nawet podczas ostrej zimy nie powinno się ubierać psa w różnego rodzaju ubrania. Według nich jest nic innego jak ośmieszanie a nawet okaleczanie psa przez właściciela.  Niestety są oni w poważnym błędzie, gdyż bardzo często (szczególnie jesienią oraz zimą) są takie sytuacje w których ciepły i wygodny ciuszek dla psa jest błogosławieństwem. Większość hodowców psów ras miniaturowych oraz średnich jednogłośnie twierdzi że ich psy (te na stałe mieszkające w mieszkaniu) powinny być ubierane przy okazji wyjścia na spacer. Udowodnione jest bowiem, że organizm pieska mieszkającego na stałe w domu nie jest w stanie dostosować się do różnicy temperatury pomiędzy mieszkaniem a tą, jaka panuje na dworze.  Krótki, kilkunastominutowy spacer w parku może wywołać u małego psa szok termiczny który może zakończyć się tragicznie dla niego.  W przypadku ludzi sytuacja jest nieco inna, bowiem człowiek większość swojego ciepła wytraca poprzez głowę, natomiast u małego psa jest to korpus – który musimy bardzo dokładnie zabezpieczyć przed zimnem aby jego organizm mógł właściwie funkcjonować. Ubranka powinny również nosić niektóre psy zaliczane do ras olbrzymich bowiem i im mroźne powietrze działające na organizm może wywołać sporo komplikacji począwszy od przeziębienia a skończywszy na odmrożeniach niektórych części ciała.

Kurtka a może kombinezon?

Skoro już obaliliśmy nieśmiertelny mit dotyczący noszenia ubranek przez psy możemy przystąpić do wyboru odpowiedniego ciuszka dla pupila. No początek drobna informacja dla właścicieli czworonogów, którzy jeszcze nigdy wcześniej nie ubierali swoich pociech aby przed zakupem ciuszka przyzwyczaili psa do jego noszenia.  Jak tego dokonać ? Oczywiście nie jest to żadnym problemem jednak przez pewien okres musimy systematycznie nakładać naszemu pieskowi lekką, bawełnianą koszulkę na tułów. Może to być najzwyklejszy t-shirt który nosił na sobie roczny dzidziuś. Jeżeli już przekonamy naszego pupila do noszenia ciuszków możemy zabrać się do buszowania po sklepach zoologicznych celem wybrania odpowiedniego ubranka dla pieska.Wśród najlepiej sprzedających się ciuszków zaliczyć można kurtki, derki, t-sirty dresy oraz kombinezony. Oczywiście każdy ciuszek zaprojektowany został na różne okazję i tak dla przykładu t-shirt jest idealnym rozwiązaniem podczas letnich upałów, gdyż zabezpiecza on krótko ostrzyżone psy przed poparzeniami słonecznymi. Z kolei kombinezon dla psa idealnie nadaje się na śnieżne i bardzo mroźne dni chroniąc naszego pieska przed zbyt szybką utratą ciepła.
Wygoda ponad wszystkoWłaściciele czworonogów szczególnie zwracają uwagę kna funkcjonalność oraz krój ubranek, bowiem wbrew pozorom nie każdy ciuszek będzie zawsze pasował na naszego pieska. Oprócz tego należy zwracać uwagę na jakość materiałów oraz przeszycia na ubrankach bowiem część z nich (szczególnie ta importowana z Chin) jest wątpliwej jakości.  Poza tym nasz piesek powinien się swobodnie poruszać w ubranku – szwy, ściągacze oraz pozostałe elementy stroju powinny być idealnie dopasowana do ciała naszego pupila. Świadomi tego właściciele psów coraz częściej wyszukują ubranek o wygodnym i modnym kroju które uszyto z miękkich materiałów o najwyższej jakości.

Jakie są psie trendy?

Wprawdzie znane już są Państwu wszystkie zalety ubranek dla psów, jednak warto by się było zastanowić również nad ich deseniami. Wzory ciuszków, podobnie jak i moda za którą sami podążamy zmienia się z sezonu na sezon. Obecnie na topie są różnego rodzaju ciuszki na których naniesiony został kolorowy haft a nawet błyszczące cyrkonie. Proszę pamiętać jednak o tym że nasz pies powinien być ubrany a nie przebrany dlatego kupujmy ciuszki z rozwagą. 

Komentarze
0