ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Miłość do psa kosztuje

Dodano: 29.03.2012 | Odsłon: 811 |
Ocena:
4.5/5 (4 Głosów ocen)
Miłość do psa kosztuje
Przykładów można cytować tutaj bardzo ogromną ilość jednak weźmiemy pierwszy z brzegu.  Pierwszej napotkanej osobie zadaliśmy pytanie czy jest posiadaczką psa na co otrzymaliśmy szybką i potwierdzającą odpowiedź.  Trafi

Przykładów można cytować tutaj bardzo ogromną ilość jednak weźmiemy pierwszy z brzegu.  Pierwszej napotkanej osobie zadaliśmy pytanie czy jest posiadaczką psa na co otrzymaliśmy szybką i potwierdzającą odpowiedź.  Trafiliśmy na Panią Katarzynę która od kilku lat przebywa na rencie. Z jej wylewnej relacji wynikło że jest ona właścicielką dwóch psów ( kundelków) które przygarnęła kilka lat temu ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak sama nam przyznała codziennie ledwo co wiąże koniec z końcem by dociągnąć do następnego miesiąca, miesiącami czeka nawet na wizytę u lekarza nie korzystając w żadnym wypadku z usług prywatnej służby zdrowia jednak na swoje psy oddaje ostatni grosz. Przyznała nam w rozmowie że tak bardzo kocha swoją Punię i Suzi że ostatnio nawet zaciągnęła niedużą pożyczkę aby zapłacić weterynarzowi za wizytę oraz niezbędne lekarstwa dla swoich pupili.

Kto zarabia na miłości do psów
Przede wszystkim głównymi beneficjentami naszych pieniędzy są lekarze weterynarii. To u nich możemy zostawić czasami bajońskie sumy za leczenie pupila. Dla przykładu podajemy Państwu poniżej przykładowe stawki za usługi jakie może naszemu pieskowi zaoferować każdy gabinet weterynaryjny:

  • Badanie RTG – 140 PLN
  • Pobranie próbki do badania krwi 30 PLN
  • Badanie kału psa 35 PLN
  • Cesarka suki (poród) 500 PLN
  • Usuwanie kamienia nazębnego – 100 PLN

To tylko nieliczne z usług, jednak jak sami Państwo widzą ceny mogą czasem przywołać u nas zawrót głowy. Nie mówiąc tutaj oczywiście o lekach jakie powinniśmy stosować w czasie rekonwalescencji psa. Dla przykłady Pani Zuzanna, żeby wyleczyć swojego psa chorującego na schorzenie nadnerczy musiała importować specjalny lek aż z Niemiec a jego koszt wyniósł ją ponad 700 PLN. Niestety za miłość do zwierząt musimy słono płacić, bo przecież jak nie leczyć psa, który w naszej rodzinie jest od kilku lat i traktowany jest najczęściej jak pełnoprawny członek rodziny. Doskonale wiedzą o tym również lekarze weterynarii stale podnosząc stawki za swoje usługi.  

tagi: pies,

Komentarze
0