ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Kleszcze - letnia zmora psów

Dodano: 23.05.2012 | Odsłon: 13009 |
Ocena:
3.8/5 (11 Głosów ocen)
Kleszcze - letnia zmora psów
O ile większość z nas jest w stanie znieść niemiły zapach swojego psa spowodowany nadprodukcją feromonów o tyle skaczących pcheł oraz krwiopijczych kleszczy nie zniesie żaden z nas. Prezentujemy najlepsze preparaty na psie insekty. Zobacz

Koniec wiosny oraz początek lata to wzmożony okres rozwoju rożnego rodzaju psich insektów.  Dlatego co bardziej zapobiegawczy sprzedawcy sklepów zoologicznych oraz hurtowni już dzisiaj gromadzą spore zapasy różnego rodzaju środków oraz akcesoriów insektobójczych. Na szczęście tych najlepszych i najbardziej skutecznych środków nigdy nie brakuje jednak już dziś warto zaopatrzyć się w odpowiedni środek by szybko i skutecznie zwalczyć kleszcze oraz pchły na ciele swojego psa. Ale zacznijmy od samego początku....

Przed zakupem powinniśmy doskonale rozeznać rynek zoologiczny i wybrać taki preparat aby był najbardziej odpowiedni dla naszego psa.

Obroże insektobójcze

Wiodącymi artykułami insektobójczymi od wielu lat są różnego rodzaju obroże. Te produkowane przez znane marki są naprawdę skuteczne. Występują bardzo wielu rozmiarach oraz kolorach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego psa. Zawarty w nich środek insektobójczy jest zupełnie nieszkodliwy dla psa o działa przez bardzo długi okres – nawet do dwóch lub trzech miesięcy. Dlatego cena owej obroży jest relatywnie niska w stosunku do jej funkcjonowania.

Szampony

Powszechnie używane przez prawie wszystkich właścicieli psów szampony zabijające pchły oraz pozostałe insekty z roku na rok tracą swoją pozycję na korzyść specjalnych kropli oraz o wiele lepszych pod względem skuteczności obroży insektobójczych. Jak  wskazują statystyki obroże przeciwpchelne zakłada się psom nie tylko trzymanym w naszym mieszkaniu lecz również tym które trzymane są na dworze w budach lub specjalnych kojcach. Szampony stosuje się jedynie na psach mieszkających w domach dlatego ich sprzedaż znacznie spadła.  Rosnąca sprzedaż obroży przeciwpchelnych świadczy o tym że profilaktyka jest konieczna zarówno dla psów domowych jak i tych trzymanych na zewnątrz. Spora grupa producentów zgodnie potwierdza że szampony dla psów powoli zaczynają odchodzić do lamusa ze względu na ich krótkotrwałe zastosowanie. Ich miejsce z pewnością zajmą specjalne krople, które w miarę potrzeby nanosi się na sierść psa.

Łączyć czy nie łączyć ?

W rankingach sprzedaży środków przeciw kleszczom oraz pchłom najlepiej sprzedającymi produktami są smycze a zaraz po nich plasują się kropelki. Na samym końcu rankingu znajdują się szampony. Oczywiście powyższe dane wcale nie oznaczają że dla psa najlepiej jest kupować obrożę a pozostałe środki należy omijać dużym łukiem, wręcz przeciwnie ! Stosowanie dwóch a nawet trzech produktów daje nam bardzo wysoki procent skuteczności. Ważne jest jednak to aby łączyć ze sobą produkty tej samej firmy i tej samej linii ponieważ tylko one najlepiej się uzupełniają. Dzięki stosowaniu kosmetyków z tej samej firmy oraz linii mamy prawie stu procentową pewność że w szybki i bezpieczny sposób pozbędziemy się pcheł oraz kleszczy ze skóry naszego pupila.

Najlepszy produkt przeciwko pchłom i kleszczom

W Polsce możemy kupić naprawdę szeroką gamę przeciwko pchłom oraz kleszczom. Jak podpowiadają nam sprzedawcy w sklepach zoologicznych na ich półkach sklepowych znajduje się przynajmniej kilka firm które oferują preparaty przeciwpchelne jednak wiodącą marką w tej branży jest Frontline. Preparaty tej firmy cieszą się bardzo dużym zaufaniem wśród wszystkich czworonogów. I to zarówno psów jak i kotów. Ową popularność marka zyskała dzięki wysokiej skuteczności swoich preparatów przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny.  Środki Frontline są zupełnie bezpieczne zarówno dla psa jak i dla nas dlatego również i my serdecznie polecamy Państwu ten środek. 

frontline na kleszcze

Komentarze
0