ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Jak zneutralizować psi zapach

Dodano: 06.04.2012 | Odsłon: 2364 |
Ocena:
3.4/5 (9 Głosów ocen)
Jak zneutralizować psi zapach
Usuwanie świeżych lub tych starszych zabrudzeń pochodzących na wskutek załatwiania potrzeb fizjologicznych przez naszych czworonożnych pupili to zmora każdego z nas. A przecież na rynku zoologicznym dostępne są specjalistyczne kosmetyki kto

Psie odchody oraz mocz to jedno z głównych źródeł powstawania nieprzyjemnych zapachów oraz plam w naszym mieszkaniu. Pozostawione na dłuższą chwilę oprócz wydzielania nieprzyjemnego zapachu sprzyjają rozwojowi różnego rodzaju bakterii które mogą prowadzić do infekcji lub chorób.  Dzisiaj na rynku możemy bez większych przeszkód znaleźć spora liczbę neutralizatorów które pomogą zwalczyć nam nieprzyjemne psie zapachy jednak nie wszyscy właściciele psów doceniają tego typu rozwiązania. Dzięki nam mamy nadzieję że owa sytuacja radykalnie się zmieni.

Zapach to podstawa

Kwas moczowy po wniknięciu w podłogę w wielu przypadkach jest trudny do usunięcia i pozostaje tam na stałe, przez co zapach moczu z dnia na dzień staje się coraz bardziej nie do zniesienia przez domowników. Warto również wspomnieć że każdy zapach bez względu na to czy jest to mocz, kał czy zapach sierści psa składa się z molekuł.  Skuteczny neutralizator psich zapachów musi na tyle zmienić molekularny skład zapachu do tego stopnia aby w żadnym stopniu nie był on wyczuwalny przez nos ludzi oraz psi. Niestety nie każdy z neutralizatorów radzi sobie z tym problemem. Głównym powodem jest jego źle dobrany skład chemiczny. Aby kosmetyk idealnie poradził sobie z problemem powinien przede wszystkim składać się z aromatów o ładnym zapachu, połączonych z tymi o długoterminowym działaniu. To bardzo ważne aby neutralizator psich zapachów posiadał dobrze dobrane składniki, ponieważ nie ma nic gorszego jak działanie zapachem na zapach czyli używanie dwóch lub nawet czterech środków zapachowych w jednym miejscu.  Skonstruowanie bowiem tego typu mieszanki może w wielu przypadkach być gorszym rozwiązaniem niż pierwotny zapach którego chcielibyśmy się pozbyć.

Skuteczny neutralizator

Dlaczego nieprzyjemny zapach po psich fekaliach jet tak trudny do zniwelowania?  Odpowiedź jest bardzo prosta. Skład chemiczny kwasu moczowego zawiera silne składniki które są bardzo trudne do usunięcia. Również psie odchody nie są zbyt łatwe w czyszczeniu dlatego standardowe odplamiacze które są najczęściej wykorzystywane przez właścicieli czworonogów w żaden sposób nie są w stanie usunąć nieprzyjemnego zapachu.  Zatem co powinien zawierać dobre neutralizatory psich zapachów? Według specjalistów produkujących owe akcesoria dla psów w skład neutralizatora powinien wchodzić czynnik który na stałe może usunąć proteiny oraz kryształki kwasu moczowego. Dobry środek na psie nieczystości nie powinien również zawierać alkoholu, etanolu oraz środków odwadniających.

Numerem jeden wśród środków który skutecznie niweluje kwas moczowy jest oczywiście Urine Off Multi-Pet. Działa nawet na mocz fretek który uważany jest za najintensywniejszy i najbardziej nieprzyjemny jaki mogą wydzielać przez domowe zwierzaki.  Urine Off Multi-Pet idealnie nadaje się do czyszczenia zarówno powierzchni płaskich (podłoga parkiet) jak i kuwet w których mieszkają psy. Środek dostępny jest w sprzedaży w 500ml butelkach typu sparay. Jego sugerowana cena to koszt około 60 PLN. Dostępny jest w prawie każdym dobrze wyposażonym sklepie zoologicznym. 

Urine Off - Multi-Pet Urine Cleaning Spray

Urine Off - Multi-Pet Urine Cleaning Spray

Komentarze
1