ekozwierzak.pl
ekozwierzak.pl
Zaloguj się Załóż nowe konto

Jak podkreślić kolor sierści psa

Dodano: 16.03.2012 | Odsłon: 1817 |
Ocena:
4.8/5 (6 Głosów ocen)
Jak podkreślić kolor sierści psa
Szeroka gama produktów jaka obecnie istnieje na rynku zoologicznym pozwala nam na znaczną intensyfikację sierści naszego psa. W tym artykule przedstawimy Państwu jakie szamponu dla psów są dobra a jakich nie powinniście w og

Szeroka gama produktów jaka obecnie istnieje na rynku zoologicznym pozwala nam na znaczną intensyfikację sierści naszego psa. W tym artykule przedstawimy Państwu jakie szamponu dla psów są dobra a jakich nie powinniście w ogóle używać.
Opisywane przez nas poniżej kosmetyki dla psów raczej kierowane są dla tych czworonogów, które biorą często udział w różnego rodzaju wystawach psów rasowych bowiem ich ceny nierzadko przewyższają te których najczęściej sami używamy.Szampony dla psów wystawowych stanowią oddzielną gałąź produkcji kosmetyków bowiem w znacznym stopniu różnią się od pozostałych które dostępne są na rynku zoologicznym. Dzięki dobrze dobranym składnikom szampony koloryzujące dokładnie czyszczą włos pupila oraz wyciągają w naturalny sposób jego ładny kolor sierści. Ich podstawowym zadaniem jest nadanie sierści psa blasku oraz zdrowego wyglądu, czego najczęściej nie jesteśmy w stanie uzyskać za pomocą zwykłych szamponów oferowanych w sklepach zoologicznych.Szampony wyostrzające kolor sierści u psa zaliczane są do kosmetyków pielęgnacyjnych do których wyprodukowania używa się najwyższej jakości składników, które dobierane są w taki sposób aby nie podrażniały one skóry psa lecz ją w znacznym stopniu nawilżały. Dzięki ich zastosowaniu pH skóry psa zostaje w niezmienionym stanie. Wiele z nich zapobiega również przesuszaniu się włosa oraz działa antybakteryjnie i antyseptycznie.  Ponadto ich stosowanie zapobiega nadmiernemu osadzaniu się kurzu oraz innych mikroskładników. Oczywiście oprócz wyżej wymienionych składników każdy z szamponów koloryzujących dla psów zawiera szeroki wachlarz składników wzmacniających cebulki włosowe dzięki czemu sierść psa staje się z dnia na dzień coraz mocniejsza i bardziej błyszcząca. Oprócz nich producenci kosmetyków dodają również sporą dawkę substancji zapachowych których zadaniem jest usuwanie naturalnych zapachów psa.

Kiedy stosujemy szampony koloryzujące dla psów

Wielu właścicieli psów, szczególnie tych którzy nie wystawiają swoich pociech na wystawach psów rasowych często mylą szampony koloryzujące z tymi do codziennego użytku. Jest to ogromnym błędem gdyż nie powinno się ich stosować bardzo często. Ich zastosowanie jasno można wyczytać na przepisie stosowania, gdyż każdy z producentów ma swoje obostrzenia odnośnie tych szamponów.  Stosowanie dobrze dobranych kosmetyków ma ogromne znaczenie w pielęgnacji oraz wyglądzie naszego psa dlatego jednym z najważniejszych czynników które decydują o wyborze szamponu koloryzującego jest umaszczenie czworonoga. Producenci w tej kwestii oferują zarówno szampony intensyfikujące kolor które podkreślają kolor sierści psa jak i szampony rozjaśniające których zadaniem jest wybielenie włosa. 

Ceny szamponów

Do najbardziej znanych szamponów które uwydatniają kolor sieci należą te o przeznaczeniu dla psów jak i kotów o włosie białym oraz czarnym. W prawie każdym profesjonalnie wyposażonym sklepie zoologicznym znajdziemy szeroką gamę szamponów przebaczeniu o różnym umaszczeniu począwszy od sierści białej, brązowej,  a kończąc na czarnej. Ich cena  w zależności w jakiej pojemności są dostępne waha się od 20 PLN do 250 PLN. Nie są to więc produkty zbyt tanie dlatego przed ich zakupem warto zasięgnąć informacji od sprzedawcy w sklepie zoologicznym który szampon będzie odpowiedni dla naszego psa.

Komentarze
2

tatiana z
~tatiana z @dodał: 31.03.2012 : 22:12
A co z krótka sierścią ? czy takie szampony mogą by na przykład dla mopsów ?
ania k
~ania k @dodał: 23.03.2012 : 17:32
Witam Widziałam kiedyś takie szampony dla yorków na wystawie psów rasowych w Krakowie. Ich ceny były zawrotne ! mała fiolka (250 ml) kosztowała prawie 300 PLN ! Kto farbuje psa za taką cennę ?